BodyShape

BodyShape

Veľká sestra InfraShapu

Tréning vhodný pre mužov aj ženy!

Ten kto už pozná InfraShape, bude zbožňovať aj Body Shape.

Futuristická forma Body Shapu obohacuje rýchlu chôdzu či beh o inovatívne technológie ako sú- vákuová masáž, infra žiarenie, kolagenová lampa, svetelná terapia, aromaterapia a tiež MultiVision monitor.

Najväčší rozdiel medzi oboma strojmi je v účinku tréningu v rozdielnych polohách teda v ľahu a stoji. V stoji je väčšia záťaž na kostrové svalstvo, je aktívne celé telo. InfraShape môžu pokojne používať klienti trpiaci bolesťami chrbtice, nakoľko je v ľahu celá chrbtica odľahčená. Body Shape je kráľovnou kardio tréningu. Zintenzívňuje chôdzu alebo beh jedinečným spôsobom a napomáha tak spaľovaniu ešte viac kalórií než pri bežnom behu.

Pre tých ,ktorí radi behajú prináša Body Shape nové podnety v podobe výnimočných účinkov ,ktoré predstavujú rozdielne ,intenzívnejšie zaťaženie pre telo. Body Shape rozhýbe celé telo, a od hlavy až po končeky prstov sa rozhýbe látková výmena, a teda aj chudnutie. Pričom zaťaženie svalstva nôh je v závislosti na nastavení uhla stúpania na bežiacom páse.

Vákuová masáž vyvíja tlak v oblasti pása, má však účinok na celý organizmus. Infra žiarenie spúšťa procesy látkovej výmeny, aktivizuje bunkové procesy, regeneruje pokožku a napomáha chudnutiu.

Trvanie tréningu, infra žiarenie, vákum, rýchlosť bežiaceho pásu , uhol stúpania, a ďalšie nastavenia programov sú presne zadané na mieru, podľa želania klienta.


Jedinečnou súčasťou Body Shapu je dotykový monitor. Multivision odpúta pozornosť od tréningu, a tak sa aj po 50 minútach chôdze či behu cítite psychicky aj fyzicky sviežejší. Príjemným sklamaním pre všetkých , ktorý si mysleli , že tréning na tomto bežiacom páse je nudný bude určite ponuka možností zabavenia. Možnosť prebehnúť sa krásnou Costa Ricou alebo ulicami Chicaga ,je o to lákavejšia, že pri tom spálite nemálo kalórií. Taktiež je dôraz na detoxikácii, zbaviť sa čo najviac telu neprospešných látok a oslobodiť sa od nadbytočnej vody.


Pozitívne účinky infra lampy sú dobre známe. Rozvibruje bunky, ktoré produkujú teplo a tým umocňujú potenie organizmu. Vďaka tomu nie je potrebné sa výnimočne zaťažiť, rýchlo bežať. Body Shape je vodný aj pre úplných začiatočníkov, ktorí môžu začať s chôdzou, následne s rýchlou chôdzou, behom a tréning sa stupňuje s nastavením uhla stúpania. Vďaka extra technológiám, ktoré zaťažia organizmus úplne novým spôsobom, však ocenia tréning v Body Shape aj skúsený športovci.

Ak by si rád cvičil/a po stojačky a nie v ľahu, ak cítiš že v tempe behu či rýchlej chôdzi pracuješ na svojom tele lepšie, tak si vyber Body Shape!

Veľmi dôležité - zatiaľ čo do InfraShapu nie je potrebná športová obuv, v Body Shape je nevyhnutná. Preto nezabudni svoje tenisky doma!

Zisti viac o Body Shape a InfraShape a o výnimočných technológiách ktoré ponúkajú (vákuová masáž, kolagenová lampa, infra lampa, aromaterapia, farebná terapia, MultiVision):  


MULTIVISION 

Kontroluj si svoje tréningy! Okamžité výsledky meraní: prekonaná vzdialenosť, časový interval, rýchlosť, spálené kalórie, a pod. Reálna imitácia terénu. V závislosti od vybranej trasy zariadenie automaticky mení stupeň náročnosti.

Interaktívny Tréning: Všetky ponúkané prvky vizualizácie sú zosúladené s rýchlosťou nástroja. Doplnková funkcia s 15″ dotykovým LCD displayom. Virtuálne tréningy, v ponuke: Tréning v uliciach Los Angelesu, Benátok, v divokej púšti alebo po lesnej cestičke.

Môžeš si vybrať z viacerých možností, ktoré ti premenia tréningy Shape it Up na skutočný zážitok. Počúvaj naše hudobné mixy počas svojho tréningu, pozeraj seriály, alebo si jednoducho vyber z internetu akékoľvek médium, a užívaj si tréning vo vlastnom štýle.


FAREBNÁ TERAPIA 

Založená na LED technológii. Výber farby bezdrôtovým riadením. Vopred definované programy pre automatický výber farby.

Dosahujú sa ňou výborné výsledky pri všetkých chorobách, pri ktorých diagnóza súvisí s vegetatívnou nervovou sústavou, alebo kde je cieľ podporovanie imunitného systému - pri energetickej kríze, chorobách žalúdka a čriev, pohybového ústrojenstva, kožných zápaloch. Zároveň sa však použitie neodporúča pri dekompenzovaných srdcových chorobách, latentných psychických poruchách, pocitoch úzkosti, ani pri karcinómoch. Nesmieme zabudnúť ani na to, že sa na farebnú alebo svetelnú terapiu nemôžeme pozerať ako na samostatný liečebný zákrok, ale je to výborná doplňujúca liečebná metóda. Pri zachovaní zdravia a prevencii ochorení sa však s nimi dosahujú dobré výsledky aj samostatne. 


KOLAGÉN

Vplyvy vonkajšieho prostredia a prirodzené procesy sprevádzajúce starnutie časom výrazne znižujú schopnosť tvorby kolagénu, teda ako organizmus starne, stáva sa čoraz vráskavejším. Počas ošetrovania sa zvyšuje hydratácia, čo podporuje vrátenie obsahu vlhkosti do pleti. Vďaka týmto pozitívnym procesom sa zrýchli bunková aktivita, prirodzená regenerácia, pleť sa obnoví. Má vyhladzovacie účinky, stimuluje spotrebovanie kyslíka a detoxikáciu v pokožke. Zlepší sa schopnosť vstrebávania a viazania vody v pokožke, čím sa pleť viditeľne regeneruje a omladzuje. Kolagénová terapia je dokonalé riešenie na omladzovanie pleti. Nezávislé výskumy dokazujú, že niektoré bunky pokožky sa dajú vyprovokovať k tvorbe kolagénu, elastínu a istých enzímov, ak budeme žiadanú plochu ožarovať 620 nm-ovým intervalom vlnovej dĺžky viditeľného svetla. Výsledok sa dostaví po 6 - 8 týždňoch. Spojivové tkanivo sa nachádza po celom tele. Je najdôležitejšou súčasťou bielkovín v pokožke a kostnej chrupavke, ako aj v podpornom systéme organizmu. Kolagén tvorí 70% spojiva pokožky.


 INFRAČERVENÉ SVETLO 

Ochrana proti spáleniu, nakoľko vplyvom svetla sa tvoje telo samo zohrieva, infračervený interval: 1.4-14 mikrometrov - blízko k intervalu slnečného žiarenia. Infra svetlo je mimoriadne šetrné, nakoľko cez horné vrstvy pokožky preniká spôsobom, že sa neabsorbuje. Vyhrievanie pôsobí v nižších vrstvách, čo stimuluje krvný obeh, čím sa zlepší zásobovanie orgánov kyslíkom. Cievy sa rozšíria, klesá krvný tlak - aktivuje sa srdce a celý krvný obeh. Terapia prebieha pri teplote 40-50 °C, čo šetrí cievne ústrojenstvo. Zvláštnosťou infra svetla je, že aktivuje bunky, čím sa telo zohreje, ale vzduch naokolo nie. Zlepšuje bunkoví metabolizmus, zrýchľuje rozklad a vylučovanie metabolitov, rieši problémy s celulitídou, odbúrava tukové vankúšiky, aktivovuje imunitný systém a naštartuje samoliečebné mechanizmy. Infra svetlom sa dajú dosiahnuť výborné výsledky pri poklese hmotnosti a spaľovaní tukov.. Vplyvom tepla sa zlepší krvné zásobovanie tukového tkaniva a naštartuje sa odvoz mastných kyselín.  Zvýši sa aj spotreba kalórií. Znamená to, že telo spáli 300 - 600 kalórií - čo zodpovedá priemernému obedu. Aby ste spálili toľkoto kalórií, museli by ste ubehnúť 5 km. Teda vplyvom infračerveného svetla sa organizmus dokáže zbavovať metamolitov a pokožka sa stáva pružnejšou a napnutejšou.


AROMATERAPIA 

V režime THERMAL môžete spustiť automatické dávkovanie éterických olejov. Počas tréningu máte  možnosť vypnutia a zapnutia tejto funkcie. Éterické oleje vplývajú počas vdychovania najčastejšie na limbický systém mozgu. Vdychované éterické oleje znižujú pocit únavy, zlepšujú celkovú dispozíciu a následne pomáhajú aj pri zaspávaní.


VÁKUUM

Vákuom podporíme viditeľné omladenie pleti, výrazný úbytok tuku a zvýšenie metabolických procesov na zadočku a hornej časti stehien. Počas tréningu sa v pokožke a tukovom tkanive uplatňuje sací efekt vákua. Nízky tlak najprv nasáva krv do problematických zón tukového tkaniva, kde sa obohatí v mastných kyselinách poskytujúcich energiu. Zmena tlaku urýchli transport tukov k svalovému tkanivu. Pri dorazení k svalom sa tuky počas pohybu definitívne spália. Vákuový tréning je vlastne priebežné striedanie vysokého a nízkeho tlaku, čo pôsobí na celulitídu dvojnásobne: intenzívne zásobuje tukové tkanivo krvou v problematických partiách, urýchli transport tukov k pracujúcim svalom. Vákuový tréning neumožňuje iba cielené spaľovanie tukov, ale dané tkanivo aj odbremení a regeneruje. Výsledok je fascinujúci: organizmus pri jeho použití začína spaľovať tuky už počas 3. minúty. 98% trénujúcich dosahuje maximum fázy spaľovania tukov pri 30. minúte tréningu.    

KONTRAINDIKÁCIE 

 • Tehotenstvo
 • Kojenie
 • Choroby Srdca / obehového systému
 • Čerstvé pooperačné stavy
 • Zápalové ochorenia
 • Akútna infekcia
 • Horúčka
 • Bolestivé, vypuklé kŕčové žily
 • Trombóza a náchylnosť na ňu

ČO SI PRINIESŤ NA TÉNING

 • Veľmi dôležité - zatiaľ čo do InfraShapu nie je potrebná športová obuv, v Body Shape je nevyhnutná. Preto nezabudni svoje tenisky doma!
 • športová podprsenka
 • nohavičky alebo krátke nohavice
 • ponožky 
 • Počas tréningu bude okrem obuvi všetko čo máš na sebe mokré, tak si prines niečo na prezlečenie!