ActivCryo FAQ 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY 

1. Aké Cryo ošetrenia ponúkame❓
2. Čo presne znamená Cryo terapia❓
3. Na čo sa mám pripraviť počas ošetrenia❓
4. Ako funguje ActivCryo terapia❓
5. Ako mi pomôže ActivCryo pri chudnutí ❓
6. Ako mi pomôže ActivCryo v utíšení bolesti❓
7. Ktorá procedúra je vhodná v prípade ekzému, ActivCryo alebo LocalCryo?❓
8. Čo je to hnedé tukové tkanivo❓
9. Aké sú priaznivé účinky ActivCrya ❓
10. Koľko ošetrení budem potrebovať❓
11.Kedy nemôžem podstúpiť toto ošetrenie❓
12. Je to bezpečné❓
13. Je ošetrenie príjemné, nie je bolestivé❓
14. Čo môžem spozorovať po ošetrení❓
15. Je používaný dusík nebezpečný❓
16. Môžem počas ošetrenia prechladnúť❓
17. Je potrebné osprchovať sa pred a po ošetrení❓
18. Aké sú riziká❓
19. Ako dlho vydrží účinok ošetrenia❓
20. Môžem po ošetrení cvičiť❓
21. Je pravda, že InfraShape je účinnejšie po použití ActivCrya❓
22. Je pre mňa ActivCryo vhodné, keď trpím klaustrofóbiou❓
23. Prečo nie sú potrebné rukavice❓
24. Prečo sú potrebné ponožky❓
25. Existuje váhový limit❓
26. Aké je vekové obmedzenie❓
27. Existujú štúdie a informácie ohľadne Cryo terapie❓
28. Keď chcem schudnúť je lepšie ActivCryo alebo LocalCryo❓
29. Ako je to v prípade rôznych implantátov, protéz❓ 


1. Aké Cryo ošetrenia ponúkame? 

V našom salóne nájdete dve rozdielne Cryo terapie: ActivCryo a LocalCryo.

1/ActivCryo (celotelová) luxusná terapia chladom, ktorá ponúka viacero možností terapie, s cieľom - pomôcť klientom pri chudnutí, tlmení bolestí , regenerácii atď. Najmodernejšia wellness technológia, v luxusnom prostredí.Celkovo - ovplyvňuje bunkový metabolizmus- aktivizuje samoliečiace procesy tela- uvoľňuje v tele liečivé hormóny - posilňuje imunitu- znižuje hladinu stresu

2/LocalCryo (lokálne) samostatné luxusné ošetrenie zamerané na konkrétnu časť tela, s cieľom tlmenia bolesti, opuchu, na podporu regenerácie, odstránenie celulitídy, rozpúšťanie tukov, hojenie jaziev atď. Pri ošetrení tváre (CryoFacial) - omladenie, redukcia vrások, zmatnenie pleti, liečba akné atď.


2. Čo presne znamená ActivCryo terapia? 

Celotelová kryo terapia - WBC (WholeBodyCryotheraphy) stimuluje samohojacie procesy tela, prostredníctvom jeho vystavenia extrémnemu chladu. Celotelová kryo terapia bola vyvinutá v roku 1978 v Japonsku, doktorom Yamouchim , na liečbu reumatoidnej artritídy. Do Európy priniesol túto terapiu, nemecký reumatológ prof. Reinhard Fricke v roku 1984. Od tej doby je stále populárnejšia.Za posledné tri desaťročia popularita terapie rástla , nakoľko sú stále viac známe jej pozitívne zdravotné a wellness účinky. V USA získala WBC popularitu keď Dallas Mavericks , v rokoch 2010-2011, použili túto terapiu počas šampionátu NBA. Dnes WBC pozná väčšina profesionálnych športovcov, používa sa vo všetkých športových oblastiach na rýchlejšiu regeneráciu, svetové celebrity využívajú WBC ako bežnú súčasť zdravého životného štýlu, na chudnutie, skrášľovaniu pokožky. Nie je iná terapia o ktorej by bolo známe, že má taký silný pozitívny celkový účinok na organizmus.
ActivCryo je moderný prístroj na kryoterapiu, ktorá má blahodarný účinok na celý organizmus, a to bez vedľajších účinkov. Jedno ošetrenie trvá 2- 3min, počas ktorých je telo vystavené extrémne nízkej teplote -140 až -180 stupňov. Toto schladenie zabezpečuje tekutý dusík, ktorého para má na telo hlboko chladiaci účinok. ActivCryo kapsula využíva kryo technologiu tekutého dusíka. ActivCryo prináša výborné výsledky pri svalových zápaloch, tlmení bolesti, spomalenie citlivosti receptorov, látkovej výmene v svaloch, prekrvení kože. Okrem toho pomáha zlepšiť stav pomarančovej pokožky a pri chudnutí. Vystavenie tela extrémne nízkej teplote, prostredníctvom celotelovej kryo terapie WBC, je modernou metódou odbúravania tukov a tlmenia bolesti. Aktiváciou centrálneho nervového systému začne nízka teplota stimulovať receptory na pokožke, ktoré uvoľňujú endorfín a ten pomáha oslobodiť telo od bolesti a prirodzene tak zlepšuje náladu. Kryoterapia tiež zlepšuje cirkuláciu krvi a lymfy, znižuje zápalové procesy. Krv obohatená o kyslík a živiny zase stimuluje regeneráciu buniek v tele.


3. Na čo sa mám pripraviť počas ošetrenia? 

Pri prvej príležitosti sa stretnete s kvalifikovaným pracovníkom, vyplníte vstupné čestné prehlásenie, podstúpite meranie tlaku (ak je krvný tlak s hodnotou 150 a vyššie, nemôžete v daný deň terapiu podstúpiť). Následne si prejdete do miestnosti ActivCryo, kde Vám ochotne odpovedia na Vaše otázky a oboznámia Vás s priebehom terapie. Odborný personál pri Vás ostáva počas celej procedúry. 
Pred ošetrením nepoužite telové mlieka, krémy, oleje, parfém ani iné produkty obsahujúce alkohol. Taktiež nie je vhodné podstúpiť pred kryo terapiou masáž a tiež nemôžete absolvovať terapiu rozhorúčený , či upotený.
Potrebné je priniesť si bavlnenú spodnú bielizeň. Zapožičiame Vám župan, čistý pár ponožiek a papuče Pred terapiou je potrebné odložiť si všetky šperky, hodinky, kovové doplnky ... Cennosti si môžete uložiť v uzamykateľných skrinkách. Kovové implantáty v tele, nie sú prekážkou terapie. 


4. Ako funguje ActivCryo terapia? 

Naše telo a mozog reaguje na vystavenie extrémnemu chladu jedinečným spôsobom. Telesné schladenie môže zvýšiť látkovú výmenu o 300℅, spaľuje ťažké kalórie, napomáha produkcii hnedých tukových buniek (BAT). Čím viac týchto buniek máme, tým efektívnejšie spaľujeme bielu tukovú vrstvu. BAT spaľuje biele tuky, a zabezpečuje mechanizmus, ktorý urýchľuje látkovú výmenu. Súčasne sa krv z končatín centralizuje k telu a následne sa rýchlo vracia späť, naštartujú sa protizápalové procesy, ktoré majú vplyv na celé telo, a z tela sa vyplavujú škodliviny. Vysoká hladina kyslíka v krvi , popri zlepšení krvného obehu, zabezpečuje prísun živín a kyslíka pre tkanivá, upravuje hladinu energie, regeneráciu svalov, a produkciu kolagénu. 24- 48 hodín po procedúre telo spáli približne 500-800 kalórií. Popri tom môžete počítať s tlmením bolestí, lepším spánkom, a celkovo lepšou náladou.
Pri akých ochoreniach pomáha ActivCryo?
- chronický zápal kĺbov
- zápaly pohybového systému a bolesti chrbtice
- problémy so spánkom, nespavosť
- astma
- svalové kŕče
- športové zranenia, autoimunitné ochorenia
- psoriáza, ekzém
- rehabilitácia pooperačných stavov
- urýchlenie rehabilitácie
- celulitída
- posilnenie imunity
- zlepšenie celkovej kondície
- omladenie pokožky
- zníženie telesnej hmotnosti ( nosnosť stroja je 150kg)
- prevencia prechladnutiu
- prevencia a zníženie hladiny stresu a depresie
- rehabilitácia športovcov
- impotencia
- poruchy menštruácie


5. Ako mi pomôže ActivCryo pri chudnutí ? 

Kryo terapia je výborným prostriedkom pri znižovaní telesnej hmotnosti. Pri vyváženej strave a pohybe, pri pravidelnom podstúpení procedúry, pôsobí ako biohack, ktorý urýchľuje chudnutie. Pri opakovanom extrémnom schladení, mozog reaguje akoby organizmus žil v extrémne chladnom prostredí, prispôsobuje týmto podmienkam telo tak , že produkuje hnedé tukové bunky(BAT - Brown Fat) a nastáva oveľa rýchlejšie metabolické spaľovanie. Pri schladení sa spaľujú ťažké kalórie. Organizmus s rýchlou látkovou výmenou sústavne spaľuje energiu z glukózy a spaľuje rýchlejšie tuky.


6. Ako mi pomôže ActivCryo v utíšení bolesti? 

Terapia chladom dokáže zázračne urýchliť hojenie. Aj samotné prikladanie ľadu na svaly spomaľuje krvný obeh, znižuje prietok krvi do miesta, tlmí tak bolesť, opuch a zápalové procesy. Toto všetko prebieha v ActivCryo pri extrémne nízkej teplote, takže aj reakcia organizmu je intenzívna.


7. Ktorá procedúra je vhodná v prípade ekzému, ActivCryo alebo LocalCryo? 

Obe terapie majú veľmi priaznivý účinok na ekzém. ActivCryo už pri 2-3 ošetreniach viditeľne zmierňuje kožné problémy ako začervenanie, pľuzgieriky, svrbenie... Tak isto pracuje aj LocalCryo, ale LocalCryo ošetruje iba aktuálne kožné problémy, pričom ActivCryo posilňuje aj imunitný systém, čím ovplyvňuje ekzém aj zvnútra. Na začiatku terapie je možné, urýchliť hojenie kombináciou s LocalCryo.
Pokiaľ máte nepretržite problémy s ekzémom, odporúčame Vám intenzívnu ActivCryo terapiu ( týždenne 3-4 ošetrenia, počas dvoch týždňov. Následne aspoň 1 procedúru týždenne) - takto môžete udržať bez obtiažny stav. . Na začiatku terapie je možné, urýchliť hojenie kombináciou s LocalCryo.
LocalCryo teda pomáha rýchlo dosiahnuť povrchový efekt, pričom ActivCryo zabezpečuje aby tento stav pretrvával čo najdlhšie. Obe procedúry môžete podstúpiť v jeden deň, bezprostredne jednu za druhou, navzájom sa nevylučujú, práve naopak podporia účinok.


8. Čo je to hnedé tukové tkanivo? 

BAT (Brown Adipose Tissue) je samostatný druh tukov, ktoré sa aktivujú a spaľujú kalórie v chlade. Presnejšie, BAT produkuje teplo spaľovaním bielych tukov, ktoré sa u ľudí typicky ukladajú v strednej časti tela ( brucho, boky a stehná). Deti majú vysoký podiel BAT, ktorý im generuje a udržiava teplo. Podiel BAT v organizme sa však mení a vekom sa znižuje. Na základe výskumov sa zistilo, že v organizme vystavenom chladu sa podiel BAT zvyšuje. Aktivizácia a nárast podielu BAT zabezpečuje mechanizmy, ktoré pomáhajú organizmu rýchlejšie sa zbaviť bielych tukov.


9. Aké sú priaznivé účinky ActivCrya ?

- väčší úbytok hmotnosti

- zrýchlenie látkovej výmeny

- detoxikácia

- protizápalový účinok

- tlmenie bolesti

- tlmenie chronickej bolesti

- znižuje oxidatívny stres

- urýchľuje regeneráciu a zotavenie

- posilňuje imunitu


10. Koľko ošetrení budem potrebovať?

Aby bola ActivCryo terapia maximálne účinná, odporúčame Vám popri vyváženej strave a pohybe, 10-20 procedúr počas 30tich dní, ale ak máte možnosť , môžete procedúru absolvovať aj denne. Po dosiahnutí želaného výsledku v problematickej oblasti, odporúčame pre udržanie daného stavu, absolvovať ActivCryo raz týždenne. ACtivCryo terapia je ideálna voľba pre všetkých ktorý vážne pracujú na úbytku telesnej hmotnosti a pre tých ktorý potrebujú tlmiť bolesť.

Počas odporúčanej terapie absolvujete 10-20 procedúr za sebou, 1-2 denne 3x za týždeň. Následne už stačí menej procedúr na udržanie a zlepšenie výsledkov. Niektorí si denné absolvovanie terapie užívajú aj dlhšie obdobie. Pri prvej príležitosti si počas konzultácie môžete nastaviť a prispôsobiť plán liečby.


11. Kedy nemôžem podstúpiť toto ošetrenie?

Pri nasledujúcich stavoch nie je možné podstúpiť terapiu:

-tehotenstvo

-vysoký krvný tlak

-infarkt, choroby srdca

- stent

- kardiostimulátor

- trombóza

- mŕtvica

- nekontrolované záchvaty

- Raynaudov syndróm

- infekčný stav

- alergia na chlad

- poruchy krvácania

- všetky otvorené rany, je potrebné previazať


12. Je to bezpečné?

Kryo terapia sa využíva už takmer 40rokov. Jediné nebezpečenstvo hrozí ak klient vojde do prístroja vo vlhkej/mokrej bielizni, ponožkách, nakoľko voda okamžite zamrzne. Dusík používaný v nádrži, je ten istý ako dusík ktorý sa nachádza voľne vo vzduchu (78%). Pre väčšiu bezpečnosť používame, v miestnosti ActivCryo, monitor koncentrácie kyslíka. Časti tela citlivé na chlad, napr. chodidlá, chránime teplými suchými ponožkami.


13. Je ošetrenie príjemné, nie je bolestivé?

Príjemné. Počas ActivCryo terapie máte oblečené bavlnenú spodnú bielizeň, ponožky. Procedúra trvá krátko 1-3minúty a chlad je suchý, takže je veľmi tolerovateľný. Ku koncu procedúry môžete pociťovať "pichanie ihličiek", tento pocit zmizne hneď po skončení procedúry. 


14. Čo môžem spozorovať po ošetrení?

Po procedúre sa klienti cítia sviežo a plný energie. Počas procedúry sa uvoľňujú endorfíny, ktoré majú účinky podobné morfínu, spôsobujú dobrú náladu, pocity šťastia. Bezprostredné účinky jednotlivých ošetrení trvajú 6-8 hodín, a s počtom ošetrení sa táto doba predlžuje. Väčšina klientov okamžite pociťuje zmiernenie bolestí, viac energie, spevnenie pokožky. Tieto zmeny pretrvávajú od niekoľkých hodín až dni. Klienti pozorujú zmeny aj počas spánku, ktorý je hlbší a výdatnejší. Taktiež sa zmierňujú svalové bolesti a zápaly nasledujúcich 48-72 hodín.


15. Je používaný dusík nebezpečný?

Dusík nie je jedovatý plyn. Tvorí 78% vzduchu, ktorý denne dýchame. Ďalších približne 20% tvorí kyslík a v malom množstve ďalšie plyny.


16. Môžem počas ošetrenia prechladnúť?

Nie. Kryo terapia trvá len pár minút a okamžite naštartuje vnútorné ohrievanie organizmu.


17. Je potrebné osprchovať sa pred a po ošetrení?

Nie, táto procedúra je úplne suchá, nezvlhčí pokožku tela, nespotíte sa pri nej. 


18. Aké sú riziká?

Celotelová kryo terapia je veľmi dobre tolerovaná. Počas procedúry môže zakolísať krvný tlak a mierne klesnúť (tento stav sa po skončení procedúry otočí, nakoľko sa krvný obeh vráti opäť do normálneho stavu). Zriedka sa môže prejaviť alergia na extrémny chlad, začervenanie, pálenie kože.


19. Ako dlho vydrží účinok ošetrenia?

V závislosti od jednotlivca, životného štýlu a stravy môže účinok trvať niekoľko mesiacov, aj rokov. Odporúčajú sa 1-2 procedúry po absolvovaní intenzívnej terapie na udržanie želaných výsledkov.


20. Môžem po ošetrení cvičiť?

21. Je pravda, že InfraShape je účinnejšie po použití ActivCrya?

Hoci vaša telesná teplota počas 3-minútovej kryo terapie neklesne , môže sa vaše telo ochladiť o niekoľko stupňov. Aby sa stabilizovala teplota tela a podporila sa vazodilatácia (rozšírenie ciev), odporúča sa ľahké cvičenie po kryo terapii. Pohyb spôsobuje rýchlejšiu vazodilatáciu krvných ciev a kapilár a predlžuje trvanie úľavy od bolesti a pocit celkovej pohody. Shape it Up Bratislava ponúka možnosť tréningu v InfraShape po kryo terapii, ale vyžaduje si prihlásenie. Po kryo terapii je potrebné počkať aspoň 20min a INFRA v InfraShape je na začiatku tréningu nastavené na 30 stupňov, počas tréningu sa môže postupne zvyšovať. Taktiež VÁKUM je potrebné nastaviť na minimum. Napriek tomu je táto kombinácia stále intenzívnejšia ako samotný tréning v InfraShape. 


22. Je pre mňa ActivCryo vhodné, keď trpím klaustrofóbiou?

Áno je, nakoľko ActivCryo kapsula je navrchu otvorená, takže hlava nie je vo vnútri. Klient nie je v kapsule uzamknutý, dvierka sa dajú núdzovo otvoriť aj z vnútra, a taktiež celú procedúru je možné kedykoľvek zastaviť.


23. Prečo nie sú potrebné rukavice?

Nakoľko je ActivCryo kapsula na vrchu úplne otvorená, môže si klient ruky vyložiť na jej okraj, takže nie sú priamo chladené parou. Je to však na individuálnej voľbe klienta, či sa tak rozhodne , alebo si ruky vloží do kapsule, čím je pocit chladu ešte intenzívnejší a procedúra ešte účinnejšia. 


24. Prečo sú potrebné ponožky?

Organizmus reaguje na náhly extrémny chlad tak, že odvedie krv z končatín, aby tak udržal telesnú teplotu a chránil dôležité orgány. Preto musíme ,počas terapie, tieto miesta chrániť pomocou teplých ponožiek, papúč.


25. Existuje váhový limit?

26. Aké je vekové obmedzenie?

Áno, limit prístroja je 150kg.

Áno. Aj keď deťom kryo terapia neškodí, odporúčaný vek je 11 rokov. Dieťa môže absolvovať procedúru iba v sprievode rodiča. Je nevyhnutné aby rodič vyplnil vstupné čestné prehlásenie pre dieťa od 11-18 rokov, a bol prítomný pri prvej procedúre.


27. Existujú štúdie a informácie ohľadne Cryo terapie?

Áno, existujú. Napríklad pilot F1- teamu RED BULL, Mark Webber absolvoval neuveriteľne úspešnú a rýchlu rehabilitáciu , keď si zlomil nohu. Bolo vykonaných veľa štúdií o celotelovej kryo terapii : RHEUMATIC DESEASES, DEPRESSIVE SYMPTOMS, FYBROMIALGIA CRYOGENIC PHYSICAL THERAPY. a existuje množstvo výskumov dokazujúcich priaznivé účinky kryoterapie.


28. Keď chcem schudnúť je lepšie ActivCryo alebo LocalCryo? 

Obe terapie sú veľmi účinné pri odstraňovaní nadbytočného tuku, ich mechanizmus je však rozdielny.

ActivCryo terapia trvá maximálne 3minúty, počas ktorých nie je možné zmraziť tuky, a zamerať sa konkrétne len na ne. Avšak vďaka jednej procedúre je možné spáliť 600-800 kcal, mimoriadnym spôsobom sa urýchli látková výmena, a stimuluje sa BAT vrstva (o jej význame sa dočítate vyššie)

LocalCryo umožňuje zamerať sa na miesta s nadmerným tukom priamo, môže to byť ktorákoľvek časť tela. Procedúra trvá o dosť dlhšie, pri teplote pary dusíka -160 stupňov. Pokožka sa schladí až na 4stupne, pričom tuk ktorý sa nachádza pod ňou, reaguje na intenzívny chlad oveľa citlivejšie - doslovne zamrzne, odumrie. Počas toho je BAT vrstva mimoriadne stimulovaná, a tak dochádza k ešte intenzívnejšiemu spaľovaniu tukov. Krvný obeh sa opäť normalizuje po ukončení terapie. Účinok je možné pozorovať už pri 1-2 ošetrení, ale je veľmi dôležité v deň ošetrenie , ako aj počas celej terapie, zvýšiť prísun tekutín (min.3litre vody denne). Terapiu je možné ešte podporiť, a tým dosiahnuť želaný výsledok skôr, pomocou cvičenia alebo masáže zlepšujúceho lymfatický obeh. Ideálna je kombinácia s tréningom v InfraShape, kde sa tuky spaľujú veľmi účinne.

Najintenzívnejšia terapia 3 v 1 zahŕňa:

1/ ActivCryo - následne 15 min oddych

2/ LocalCryo na danej časti tela - následne 15 min oddych

3/ InfraShape tréning 30-50 min

Nastavenia:

INFRA -30 stupňov na začiatku tréningu, postupne každých 10 min pridávať po 5 stupňov

VÁKUM- nízky stupeň max 5-10, počas tréningu sa môže postupne zvyšovať

Jednotlivé kroky je potrebné absolvovať v jeden deň, následne za sebou, v danom poradí.

Terapiu 3 v 1 odporúčame, pre rýchle dosiahnutie výsledkov ,absolvovať počas dvoch týždňov, 3 x v týždni (vždy s prestávkou jeden deň). Je to najúčinnejšia terapia na odbúranie tukov a spevňovanie pokožky. Pre úplnú dokonalosť, použite počas InfaShape tréningu INFRAMAX gél.


29. Ako je to v prípade rôznych implantátov, protéz?

Protézy, implantáty či už kovové, silikónové a iné nie sú prekážkou kryo terapie. Extrémny chlad, pôsobí na povrchu kože, schladí celé telo, ale tak ako aj orgány, tak aj implantáty sú v bezpečí.